Разложите на множители:

1) 5x^2-45

ax^2-4a

18c-2p^2c

2) 3x^2-75a^2

-2ay^2+2s^3

+1
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 21:40
    0
    1) 5 (X^2-9) = 5 (X-3) (X+3)

    a (x^2-4) = a (x-2) (x+2)

    2) 3 (x^2-25a^2) = 3 (x-5a) (x+5a)

    2 (-ay^2+s^3)