Решите уравнение:

x²-16x-17=0

+4
Ответы (1)
  1. 23 июня, 17:17
    0
    X²-16x-17=0

    {x₁*x₂=-17

    {x₁+x₂=16 = > x₁=17, x₂=-1

    (решено по теореме Виета)

    x²-16x-17=0

    D = (-16) ²-4*1 * (-17) = 256+68=324=18²

    х₁ = (16+18) / 2=34/2=17

    х₂ = (16-18) / 2=-2/2=-1