Разложите на множители:

16 х (4) - 81

х (2) - х-у (2) - у

+2
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 05:17
    0
    1) 16x^5-81 = (4x^2-9) (4x^2+9) = (2x-3) (2x+3) (4x^2+9)

    2) x^2-x-y^2-y = (x^2-y^2) - (x+y) = (x+y) (x-y) - (x+y) = (x+y) (x-y-1)