Решите Уравнение

а) 2-3 (х+2) = 7-2 х

б) 3 (6-х) = 12 (х-3) - 5 (2-х)

+1
Ответы (2)
  1. 27 февраля, 03:15
    0
    2-3 (х+2) = 7-2 х; 2-3 х-6=7-2 х; - 3 х+2 х=7-2; - х=5; х=-5;
  2. 27 февраля, 03:48
    0
    А) 2-3 (х+2) = 7-2 х

    2-3 х-6=7-2 х

    2-7-6=3 х-2 х

    -11=х

    б) 3 (6-х) = 12 (х-3) - 5 (2-х)

    18-3 х=12 х-36-10+5 х

    18+36+10=12 х+3 х+5 х

    64=20 х

    х=64/20

    х=3,2