Разложите на множители: 81 а^3-а^7

+2
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 07:56
    0
    =a^3 (81-a^4) = a^3 (9-a^2) (9+a^2) = a^3 (3-a) (3+a) (9+a^2)