Разложите на множители:

xy+3y+xz+3z=

+3
Ответы (2)
  1. 11 декабря, 13:36
    0
    (xy+xz) (3y+3z) = x (y+z) + 3 (y+z) = (y+z) (x+3)
  2. 11 декабря, 13:56
    0
    (ХУ+3 У) + (ХZ+3Z) = У (Х+3) + Z (Х+3) = (У+Z) (Х+3)