Разложите на множители выражения:

А) (2a+b) (5a-b) - 3a (2a+b)

Б) (2x+7y) (2x-y) - 7y (2x-y)

В) 2y (в квадрате) (y+3) - 4y (y+3)

Г) 27x (в кубе) (a-4x) - 18x (в квадрате) (4x-a)

Д (a+b) (c+d) + c (c+d)

Е) (a-b) (в квадрате) + a (в квадрате) (b-a)

Ж) (a-b) (в квадрате) + c (a-b)

З) (a-b) (в кубе) - c (b-a) (в квадрате)

+4
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 21:04
    0
    10a^2-2ab+5ab-b^2-6a^2-3ab=4a^2-b^2; 4x^2-2xy+14xy-7y^2-14xy+7y^2=4x^2-2xy; 2y3+6y-4y^2-12y=2y^3-4y^2-6y; 27x^3a-108x^4-72x^3+18x^3ax^2; ac+ad+bc+bd+c^2+cd; a^2-2ab+b^2+a^2b-a^3; a^2-2ab+b^2+ca-cb