Sin (arccos - 1 + arctg 0 - arcsin - 1) =

+3
Ответы (1)
  1. 4 июля, 13:39
    0
    Sin (pi + 0 - (-pi/2)) = sin (pi + pi/2) = sin (3pi/2) = - 1