Решите уравнения:

д) 5-2/3 (x-3/5) = - 1/2-2/3x;

е) 3/7x+2/5=3/5 (5/7x+2/3) ;

з) 7x-3/6=1-2x+4/3;

к) 27 у (5 у-3) + 2 у=9 у (15 у-7) + 6,4

+2
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 12:01
    0
    Д) 5-2/3 (x-3/5) = - 1/2-2/3x, е) 3/7x+2/5=3/5 (5/7x+2/3) з) 7x+2x=1+4/3+3/6

    5-2/3x-2/5=-1/2-2/3x, 3/7x+2/5+3/7x+2/5 14x=17/6

    -5/10-50/10+4/10=-5,1 2/5-2/5=3/7x-3/7x x=17/6:14

    2/5-2/5=0 x=119/3

    к) 135y²-81y+2y=135y²-63+6,4

    -76y=-56,6

    y=-76/-56,6

    y19/14,15