Разложите на множители:

а) х²-у²+х+у

б) с²-4 с+4-9 х²

+3
Ответы (1)
  1. 23 марта, 20:33
    0
    А) х²-у²+х+у = (x-y) (x+y) + (x+y) = (x+y) (x-y+1)

    б) с²-4 с+4-9 х² = (с²-4 с+4) - 9 х² = (c-2) ² - (3x) ² = (c-2-3x) (c-2+3x)