3y²-30y+75=0, 16y²-36

+4
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 15:53
    0
    1) обе части делим на 3

    Y^2-10y+15=0

    D1=-k-ac=5-15=-10

    -10 корней нет

    2) 16y^2-36=0

    4y-6=0 или 4y+6=0

    Y=3/2. Y=-3/2