решите уравнение

y⁴-y³-16y²+16y=0

+5
Ответы (2)
  1. 27 мая, 23:09
    0
    у в 3 степени * (у-1) - 16 у (у-1) = 0

    (у-1) * (у в 3 степени - 16 у=0

    либо (у-1) = 0 либо (у в 3 степени - 16 у)

    у=1 или 4
  2. 27 мая, 23:50
    0
    (у⁴-у³) - (16 у²-16 у) = 0

    у³ (у-1) - 16 у (у-1) = 0

    (у³-16 у) (у-1) = 0

    (у³-16 у) или у-1=0

    у (у²-16) = 0 у=1

    у=0

    у²=16

    у=±4

    ответ: 0; 1; ±4