Решите: (1,08-2/25) : 4/7-0,25*1/3

+5
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 19:49
    0
    108/100-2/25 = (108-8) / 100=1

    1/4/7=7/4

    25/100*1/3=25/300=1/12

    7/4-1/12 = (21-1) / 12=5/3=1 2/3