Разложите на множетели

a²+8ab-9b² =

+2
Ответы (1)
  1. 4 августа, 05:25
    0
    a²+8ab-9b²=a ²-ab+9ab-9b²=a (a-b) + 9b (a-b) = (a-b) (a+9b)