Разложите на множетели

1) 36x³-x

2) 2a²+8ab+8b²

3) a⁴-1

+5
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 19:49
    0
    1) 36x³-x=x (36x²-1) = x (6x-1) (6x+1)

    2) 2a²+8ab+8b²=2 (a²+4ab+4b²) = 2 (a+2b) ²

    3) a⁴-1 = (a²-1) (a²+1) = (a-1) (a+1) (a²+1)