Разложите на множители многочлен:

a) 8ab-8b²

в) ac-bc+5a-5b

c) 4a²9b²

+5
Ответы (2)
  1. 5 декабря, 21:15
    0
    А) 8b (a-b)

    B) (c+5) (a-b)
  2. 5 декабря, 22:06
    0
    8 аb-8b^2=8b (a-b)

    a (c-5) - b (c-5) = (c-5) (a-b)