1. упростите 5 (2a+1) - 3

2. вынесете общий множитель за скобки 18a^3+6a^2

+4
Ответы (1)
  1. 12 июля, 12:10
    0
    1) 5 (2a+1) - 3=10a+5-3=10a+2

    2) 18a³+6a²=6a² (3a+1)