Разложи на множители трёхчлен.

12x^2+29x+15

+1
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 00:53
    0
    12x^2+29x+15

    D=29^2-4*12*15=841-720=121

    x1=-3/4

    x2=-5/3

    12x^2+29x+15 = (4x+3) (3x+5)