Разложите на множители а) 2x (x-1) - 3 (x-1) ; б) ab+ac+4b+4c

+2
Ответы (1)
  1. 26 июля, 02:15
    0
    2 х (х-1) - 3 (х-1) = (выносим за скобки х-1) = (х-1) (2 х-3)

    ab+ac+4b+4c = (ab+ac) + (4b+4c) = a (b+c) + 4 (b+c) = (b+c) (a+4)