3√20 - √5

2/3√18+2√2

2√27-√12

2√20-2√45+1/4√16

5√8+1/2√2-2√18

+2
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 12:18
    0
    3√20 - √5 = 3√4*5 - √5=6√5-√5=6

    2/3√18+2√2 = 2√2 + 2√2 = 8

    2√27-√12 = 2 √3*9 - √4*3 = 6√3-2√3 = 4

    2√20-2√45+1/4√16 = 2 √5*4 - 2√9*5 + 1 = 4√5-6√5+1 = - 1

    5√8+1/2√2-2√18 = 5 √4*2 + 0.5√2-2√9*2 = 10√2 + 0.5√2 - 6√2=21 - 6√2

    кажется