Разложите двучлен на множители: в) b^3+8. е) m^6+n^15. ж) 27a^3+b^3. к) 8p^6+q^12

+3
Ответы (1)
  1. 3 января, 19:08
    0
    B³+8 = (b+2) (b²-2b+4)

    m^6+n^15 = (m²+n^5) (m^4-m²n^5+n^10)

    27a²+b² = (3a+b) (9a²-3a+b²)

    8p^6+q^12) = (2p²+q^4) (4p^4-2p²q^4+q^8)