Решите уравнение:

. №3. 5 + 2 х = 0

№4. 2 х + 6 = 3 + 5 х №5. (х - 3) - (3 х - 4) = 15.

+4
Ответы (1)
  1. 29 февраля, 04:55
    0
    5+2x=0

    2x=-5

    x=-2.5

    2x+6=3+5x

    2x-5x=3-6

    -3x=-3

    x=1

    (x-3) - (3x-4) = 15

    x-3-3x+4=15

    x-3x=15-4+3

    x-3x=14

    -2x=14

    x=-7