Разложите на множители 3 а-4b+6ax-8bx

+5
Ответы (1)
  1. 6 марта, 02:36
    +1
    3a-4b+6ax-8bx=3a+6ax-4b-8bx=3a (1+2x) - 4b (1+2x) = (1+2x) (3a-4b).