Разложите на множители:

а) 8x^2-8y^2

б) - a^2+6a-9

в) ab^3-ba^3

+2
Ответы (1)
  1. 23 января, 07:27
    0
    1) ... = 8 (x^2-y^2) = 8 (x-y) (x+y)

    2) ... = - (a^2-6a+9) = - (a-3) ^2

    3) ... = ab (b^2-a^2) = ab (b-a) (b+a)