Вычеслите sin (a/2), cos (a/2) и tg (a/2), если cos a = 3/5 и 3 п/2

+1
Ответы (1)
  1. 18 мая, 01:39
    -1
    Sin (a/2) = √ (1-Cosa) / 2.

    При Cos a = 3/5 Sin (a/2) = 1 / √5

    При Cos a = 3pi/2 Sin (a/2) = √1/2

    Сos (a/2) = √ (1+cosa) / 2

    При Cos a = 3/5 cos (a/2) = 2/√5

    При cos a = 3pi/2 Cos (a/2) = 1/√2

    Tg a/2 = √1-cos a

    / 1+cos a

    при cosa = 3/5 tg a/2 = 1/2

    при cos a = 3pi/2 tg (a/2) = 1