Решите уравнения

а) 3 у=6+2 у

б) 6 х=4 х+10

в) z=6-5z

г) 9+y=4y

д) 3x-16=7x

e) 7z+9=4z

+1
Ответы (1)
  1. 30 марта, 09:14
    0
    А) 3 у-2 у=6

    у=6

    б) 6 х-4 х=10

    2 х=10

    х=10:2

    х=5

    в) z+5z=6

    6z=6

    z=6:6

    z=1

    г) у-4 у = - 9

    -3 у = - 9

    у = - 9: (-3)

    у=3

    д) 3 х-7 х=16

    -4 х=16

    х=16: (-4)

    х = - 4

    е) 7z-4z = - 9

    3z = - 9

    z = - 9:3

    z = - 3