Cos квадрат a - cos 2 a = ?

+1
Ответы (1)
  1. 17 июня, 13:46
    0
    Cos^2 a - cos2a = cos^2a - (cos^2a - sin^2a) =

    = cos^2a - cos^2a + sin^2a = sin^2a

    Запомни!

    cos2a = cos^2a - sin^2a = 2cos^2a - 1 = 1 - 2sin^2a