Разложите на множители:

а) 2 а3 х3 - 2 а3 х2 - 10 а2 х;

б) а2 + 5 а + 5b - b2;

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 21:46
    +7
    А) 2 а³х³ - 2 а³х² - 10 а²х = 2 а²х (ах²-ах-5)

    б) а ² + 5 а + 5b - b ² = а (a+5) + b (5-b)