Разложите на множители:

а) a^3-4a

b) ax^2-ay^2

c) 3a^2-6ab+3b^2

d) ax^2+2ax+a

+2
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 04:59
    0
    а) a^3-4a = a (a^2 - 4) = a (a-2) (a+2)

    b) ax^2-ay^2 = a (x^2 - y^20) = a (x - y) (x + y)

    c) 3a^2-6ab+3b^2 = 3 (a^2-2ab+b^2) = 3 (a - b) ^2

    d) ax^2+2ax+a = a (x^2 + x + 1)