Вычислить (2√2-3√32) ²

+2
Ответы (1)
  1. 24 июня, 17:05
    0
    (2√2 - 3√32) ^2 = (2√2) ^2 - 2*2√2 * 3√32 + (3√32) ^2 = 8 - 6*√ (2*32) + 96=104 - 6*√ (2*2*16) = 104 - 6*2*4 = 56