Упростить выражения

-а+а-ах-2 а+3 ах

-3 (х-2 у) + 0,5 (4 у-8 х)

+4
Ответы (1)
  1. 15 января, 16:06
    0
    -а+а-ах-2 а+3 ах = - 2 а+2 ах

    -3 (х-2 у) + 0,5 (4 у-8 х) = - 3 х+6 у+2 у-4 х=-7 х+8 у