Решите уравнение:

3 у (4 у-1) - 2 у (6 у-5) = 9 у-8 (3+у)

2-ое уравнение:

15 х+6 х (2-3 х) = 9 х (5-2 х) - 36

+5
Ответы (2)
  1. 27 июня, 01:52
    0
    1) 12y^2 - 3y-12y^2+10y=9y-24-8y

    -3y+10y-9y+8y = - 24

    6y=-24

    y=-24/6

    y = - 4
  2. 27 июня, 05:03
    0
    2)

    15x+6x (2-3x) = 9x (5-2x) - 36

    15x+12x-18x^2=45x-18x^2-36

    27x=45x-36

    8x=36

    x=2/9