Разложите на множители:

а) a (b-1) - (1-b)

б) (a+b) + 3a (a+b)

в) 2x (a-b) - (b-a)

e) a-b-x (b-a)

ж) (x-1) ^2 + (x-1)

з) (x+2) ^2 - (x+2) (x-1)

И) (2x-1) ^2-x (x-1)

к) (3x-1) ^2 + (x+2) (3x-1)

л) (x-1) (x+1) + (x-3) (x+1)

м) (x-2) (x+2) _ (x+2) (x-1)

н) (x-3) (2x+3) - (3-x) (x+1)

+5
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 22:35
    0
    1) = ab-a-1+b

    2) = - a-b+3a^2+3ab

    3) = 2xa-2xb-b+a

    4) = a-b-xb+xa

    5) = x^2-2x+1-x+1

    6) = x^2+4x+4 - (x^2-x+2x-2) = x^2+4x+4-x^2+x-2x+2=2x+6

    7) 4x^2-4x+1-x^2+x+3x^2-3x+1

    8) 9x^2-6x+1+3x^2-x+6x-2=6x^2-x-1

    9) x^2+x-x-1 + (x^2+x-3x-3) = x^2+x-x-1-x^2-x+3x+3=2x+2

    10) x^2+2x-2x-4 + (x^2-x+2x-2) = x^2+2x-2x-4-x^2+x-2x+2=-x-2

    11) 2x^2+3x-6x-9 - (3x+3-x^2-x) = 2x^2+3x-6x-9-3x-3+x^2+x=3x^2-5-12