1) ay-2ab+2by-y^2

2) ay^2+2a^2-a^3-2y^2

Разложите на множители

+3
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 22:45
    0
    1) ay-2ab+2by-y²=ay-2ab-y²+2by = (ay-2ab) - (y²-2by) = a (y-2b) - y (y-2b) = (y-2b) (a-y)

    2) ay²+2a²-a³-2y²=ay²-2y²-a³+2a² = (ay²-2y²) - (a³-2a²) = y² (a-2) - a² (a-2) = (a-2) (y²-a²) = (a-2) (y-a) (y+a)