Разложите на множители x^4-x^3-x-1

+5
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 12:56
    0
    X^4-x^3-x-1 = (x^4-1) - (x^3+x) = (x^2-1) (x^2+1) - x (x^2+1) = (x^2-x-1) (x^2+1)