Разложите на множители x+y-x^2-xy

+1
Ответы (1)
  1. 31 августа, 07:27
    0
    X + y - x^2 - xy = (x + y) - (x^2 + xy) = (x + y) - x (x + y) = (1 - x) (x + y)