Разложите на множители: 2x-x^2+y^2+2y

+5
Ответы (1)
  1. 13 июня, 19:07
    0
    2x-x²+y²+2y = (2x+2y) + (y²-x²) = 2 (x+y) + (y+x) (y-x) = (x+y) (2+y-x)