Разложите на множители:

1) 2 (a-b) + a (a-b) =

2) (m+1) - m (m+1) =

3) x (y-z) ^2 + (z-y) ^2 =

+3
Ответы (1)
  1. 7 января, 04:09
    0
    1) 2 (a-b) + a (a-b) = (2+a) (a-b)

    2) (m+1) - m (m+1) = (1-m) (m+1)

    3) x (y-z) ^2 + (z-y) ^2=x (y-z) ^2 - (y-z) ^2 = (x-1) (y-z) ^2