Разложите на множители m (3) - m - am (2) + a 2) ay - 2a - b - 2by - y (2) 3) x (2) + 4yz - xy - 4xz 4) ay (2) + 2a (2) - a (3) - 2y (2)

+1
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 07:52
    0
    1) m³-m-am²+a = (m³-m) - (am²-a) = m (m²-1) - a (m²-1) = (m²-1) (m-a) = (m-1) (m+1) (m-a)

    2) ay-2a-b-2by-y²=?

    3) x²+4yz-xy-4xz=x²-xy-4xz+4yz=x (x-y) - 4z (x-y) = (x-y) (x-4z)

    4) ay²+2a²-a³-2y²=ay²-2y²-a³+2a²=y² (a-2) - a² (a-2) = (a-2) (y²-a²) = (a-2) (y-a) (y+a)