Разложите на множители:

1) 2 (x - y) - a (x - y)

2) 7 (x + y) - a (x + y)

3) 2 (a - b) + c (b - a)

4) 2a (b - 3) - 5c (3 - b)

+4
Ответы (2)
  1. 10 июля, 15:39
    0
    1) = (2-a) (x-y)

    2) = (7-a) (x+y)

    3) = 2 (a-b) - c (a-b) = (2-c) (a-b)

    4) = 2a (b-3) + 5c (b-3) = (2a+5c) (b-3)
  2. 10 июля, 16:36
    0
    1) 2 * (x - y) - a * (x - y) = (2 - a) * (x - y)

    2) 7 * (x + y) - a * (x + y) = (7 - a) * (x + y)

    3) 2 * (a - b) + c * (b - a) = 2 * (a - b) - c * (a - b) = (2 - c) * (a - b)

    4) 2a * (b - 3) - 5c * (3 - b) = 2a * (b - 3) + 5c * (b - 3) = (2a + 5c) * (b - 3)