1 800: (600-250*2) = ?

1 400: (800-600) * 90=?

+2
Ответы (1)
  1. 30 марта, 16:16
    0
    а) 800: (600-250*2) = 8⇒ 250*2=500, 2) 600-500=100, 3) 800:100=8. б) 400: (800-600) * 90=180⇒ 1) 800-600=200, 2) 400:200=2, 3) 2*90=180.