решите уровнение а) 3/5+х=4/5 б) y-2/7=6/7 в) 11/25-k=7/25 г) d+2/9=1/9+7/9

+5
Ответы (1)
  1. 11 октября, 23:47
    0
    3/5+х=4/5 y-2/7=6/7 d+2/9=1/9+7/9 11/25-k=7/25

    х=4/5-3/5 y=6/7+2/7 d=1/9+7/9-2/9 11/25-7/25=k

    х=1/5 y=8/7 d=6/9 k=4/25

    y = 1 1/7