cos (α + π) + sin (α - 3π/2) - ctg (π/2 + α) * tg (3π/2 + α) = ?

sin 420 + cos (-390) + tg (-1230) - ctg420=?

sin 5π / 18*cos π / 9 - sin π/9 * cos 5 π / 18 = ?

tg² α + sin²α - 1 / cos²α=?

+4
Ответы (2)
  1. 31 октября, 17:58
    0
    = - cos a + cos a + tg a * (-ctg a) = - ctg a*tg a = - 1

    = sin 60 - cos 30 - tg 150 - ctg 60 = sin 60 - cos 30 - tg (180 - 30) - ctg 60 = kor3/2 - kor3/2 + kor3/3 - kor3/3 = 0
  2. 31 октября, 19:58
    0
    1) ... = - cos a + cos a + tg a * (-ctg a) = - ctg a*tg a = - 1

    2) ... = sin 60 - cos 30 - tg 150 - ctg 60 = sin 60 - cos 30 - tg (180 - 30) - ctg 60 = kor3/2 - kor3/2 + kor3/3 - kor3/3 = 0