Разложите на множители:

2 х^2-12 х+18

упростите выражения:

а) (4 х+3) ^2-24 х

18 с^2-2 (3 с-1) ^2

+2
Ответы (2)
  1. 12 ноября, 16:35
    0
    2 х^2-12 х+18=0

    Д=0

    х1=х2=х0=3

    2 х^2-12 х+18 = 2 (х-3) ^2

    (4 х+3) ^2-24 х = 16x^2+24x+9-24x=16x^2+9

    18 с^2-2 (3 с-1) ^2 = 18c^2-2 (9c^2-6c+1) = 18c^2-18c^2+12c-2=12c-2
  2. 12 ноября, 16:58
    0
    Разложите на множители:

    2 х^2-12 х+18 = 2 (x^2-6x+9) = 2 * (x-3) ^2

    упростите выражения:

    а) (4 х+3) ^2-24 х = 16x^2+24x+9-24x=16x^2+9

    b) 18 с^2-2 (3 с-1) ^2 = 18c^2c-18c^2+12c-2 = 12c-2