Решите ... (3/5 + 4/5) * 7,8 + (2/3 + 4/7) * 7/13

+1
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 05:24
    0
    (3/5 + 4/5) * 7,8 + (2/3 + 4/7) * 7/13=26 7/25

    1) 3/5+4/5=7/5

    2) 7/5*7,8 = 7/5 * 7 4/5 = 7/5 * 39/5=273/25

    3) 2/3+4/7=14/21+12/21=26/21

    4) 26/21*7/13=26/39

    6) 273/25 + 26/39=7/25+26=26 7/25