А) 5 м в квадрате 9 дм в квадрате + 74 дм в кадрате=Б) 48 га 3 а - 2 га 17 а=В) 5 дм в квадрате 17 см в квадрате + 27 дм в квадрате 8 см в квадрате=Г) 9 см в квадрате - 81 мм в квадрате=Д) 8 м 39 см - 5 дм 8 см=Е) 12 км 24 м + 3 км 690 м=Ж) 2 дм в квадрате 46 см в квадрате+18 см в квадрате 4 см в квадрате = З) 6 га 17 а - 2 га 8 а =

+5
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 13:22
    0
    А) 5 м2 9 дм2 + 74 дм2 = 5 м2 83 дм2

    Б) 48 га 3 а - 2 га 17 а=45 га 86 а

    В) 5 дм2 17 см2 + 27 дм2 8 см2 = 32 дм2 25 см2

    Г) 9 см2 - 81 мм2 = 900 мм2 - 81 мм2 = 819 мм2 = 8 см2 19 мм2

    Д) 8 м 39 см - 5 дм 8 см = 80 дм 35 см - 5 дм 8 см = 75 дм 27 см

    Е) 12 км 24 м + 3 км 690 м = 15 км 714 м

    Ж) 2 дм2 46 см2 + 18 дм2 4 см2 = 20 дм2 50 см2

    З) 6 га 17 а - 2 га 8 а = 4 га 9 а