1 / 4 * 4 3/4 * 16/57 + (4 3/4 + 1 2/3) * 16/21+2/27*4 1/2=?

+5
Ответы (1)
  1. 13 июля, 18:56
    0
    1) 4 3/4 + 1 2/3=19/4+5/3=57/12+20/12=77/12

    2) 1/4 * 4 3/4=1/4 * 19/4=19/16

    3) 19/16 * 16/57=1/1 * 1/3=1/3

    4) 77/12 * 16/21=11/3 * 4/3=44/9

    5) 2/27 * 4 1/2=2/27 * 9/2=1/3*1/1=1/3

    6) 1/3+44/9=3/9+44/9=47/9

    7) 47/9+1/3=47/9+3/9=50/9=5 5/9