12 * (2/3-1/4) =

1 1/7 * (1/3+1/8+5/12) - 1/5+1/10=

+5
Ответы (1)
  1. 2 июня, 05:10
    0
    12 * (8/12-3/12) = 12 * 5/12=60/12=5

    1 1/7 * (8/24+3/24+10/24) - 1/10 = 8/7*21/24-1/10 = 8*3/24-1/10=1-1/10=9/10