8 х+7 х-х=42 дуже треба

+1
Ответы (1)
  1. 14 мая, 01:44
    0
    8 х + 7 х - х = 42

    14x = 42

    x = 42 : 14

    x = 3

    проверка: 8 * 3 + 7 * 3 - 3 = 24 + 21 - 3 = 45 - 3 = 42, 42 = 42