Вычислите 8 - 3 3/4 * (1 1/2 - 3/5) : 6

+5
Ответы (1)
  1. 20 июля, 16:48
    0
    8 - 3 3/4 * (1 1/2 - 3/5) / 6 = 8 - 15/4 * (3/2 - 3/5) / 6=8 - (15/4*3/2 - 15/4 * 3/5) / 6=

    8 - (45/8 - 45/20) / 6 = 8 - (45/8 - 9 / 4) / 6 = 8 - 27/8 / 6 = 8 - 27/8 * 1/6 = 8 - 27/48 = 384/48-27/48 = 357/48=7 21/48=7 7/16